منو

منو اصلی

02
یکشنبه, اکتبر
0 مطالب جدید

نشست شهردار تنکابن و ریاست شورای شهر با انجمن شعر زنده یاد سلمان هراتی

نشست شهردار تنکابن و ریاست شورای شهر با انجمن شعر زنده یاد سلمان هراتی در عمارت شهرداری تنکابن برگزار گردید.

مهمترین اخبار

به مناسبت روز قلم برگزار شد //نشست شهردار تنکابن و ریاست شورای شهر با انجمن شعر زنده یاد سلمان هراتی در عمارت شهرداری تنکابن برگزار گردید.



?در ادامه سری نشست های شهردار تنکابن با اهالی فرهنگ و هنر تنکابن ؛ عصر دیروز شهردارتنکابن بمناسبت گرامیداشت روز قلم میزبان اهالی انجمن شعر سلمان هراتی بود و پای صحبت این قشر فرهنگی نشست.

⭕️شهردار تنکابن ؛ تنکابن دارای بیشینه فرهنگی غنی بوده و تمام تلاش ما باید در جهت حفظ این بِرند باشد.

?? برگزاری جشنواره فرهنگ و هنر تنکابن در گرامیداشت روز تنکابن در تمامی حوزه های فرهنگی یکی از عمده ترین فعالیت های شهرداری در حوزه فرهنگ و هنری بوده و در کنار این موضوعات توجه به پیشبرد برنامه های انجمن شعر و حمایت از آنان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

?شهردار تنکابن همچنین گریزی بر اهمیت ورود شهرداری ها به مقوله فرهنگ و هنر بعنوان وظیفه لاینفک شهرداری زد و افزود ؛ در بحث وظایف شهرداری آنطور که تعریف می شود شهرداری یک نهاد غیردولتی غیرانتفاعی مردمی بوده و از منابع دولتی محروم بوده و کلیه امورات و نیاز های خود را از طریق عوارضات شهروندان تامین میکند لاجرم توجه به کلیه ی امور شهروندی نیز وظیفه شهرداری ها بوده کما اینکه مقام معظم رهبری نیز در وظایف شهرداری ها به سه محور اصلی اشاره میکند و می فرماید ؛ شهرداری ها در سه سطح با مردم در ارتباط باید باشند ؛ سطح اول خدمات به مردم ،سطح دوم گسترش و توسعه فضای سبز و سطح سوم توجه به موضوعات فرهنگی

♦️ مرتضی فرجی ریاست شورای شهر تنکابن نیز در این نشست با ابراز خردسندی از ورود مدیریت شهری به موضوعات فرهنگی عنوان کرد ؛ مجموعه شورای شهر تنکابن نیز بعنوان نمایندگان مردم تلاش میکند تا با نگاه فرابخشی به موضوعات فرهنگی و هنری ، شرایط را برای ایجاد تصویب قوانین حمایت از هنرمندان تنکابنی فراهم آورد .

?اهالی شعر نیز نیز ضمن تقدیر و تشکر از نگاه مجموعه مدیریت شهری از باب توجه به موضوعات فرهنگی و هنری افزودند ؛ما هنرمندان در خدمت مردم هستیم و ما این آمادگی را داریم که با استفاده از حمایت‌های شهرداری نشاط جمعی و برنامه های انجمن را در سطح شهر گسترش دهیم .

♦️ایجاد کتابخانه های مستقل در شهر تنکابن با معرفی کتاب نویسندگان بومی ،ایجاد کتابخانه در تالار مرکزی عمارت شهرداری تنکابن و جمع آوری آثار نویسندگان بومی ،برگزاری شب شعر عاشورایی ،اکران عمومی شعرهای محلی تنکابن ،انتشار کتاب با مضمون شعرهای برگزیده شعرای تنکابن و برگزاری جشنواره شعر بومی و ...از مصوبات این نشست بوده است.