منو

منو اصلی

18
چهارشنبه, می
0 مطالب جدید

مراسم یادواره شهید شیرودی امروز با حضور مسئولین کشوری و لشگری برگزار گردید.

مراسم یادواره شهید شیرودی امروز با حضور مسئولین کشوری و لشگری برگزار گردید.

مهمترین اخبار

مراسم گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد شهادت امیرسرلشگرخلبان علی اکبرقربان شیرودی عصر امروز چهارشنبه با سخنرانی احمد وحیدی وزیر کشور در آستان مقدس امامزاده سیدحسین(ع) شیرود شهرستان تنکابن برگزار می شود.

این مراسم معنوی با حضور سید محمود حسینی پور استاندار مازندران ، سید شمس الدین حسینی نماینده مردم شهرستان های تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی ، فرماندهان نظامی و انتظامی، مسئولان استانی و شهرستانی ، روحانیون ، خانواده‌های معظم شهدا ، جانبازان و ایثارگران ، جوانان، بسیجیان و اقشار مختلف مردم برگزار خواهد شد.


شهید علی اکبر قربان شیرودی از خلبانان شجاع و دلاور هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی بود که با ثبت بالاترین ساعت پرواز در طول جنگ تحمیلی از نام آوران این عرصه لقب گرفت و توانست خسارت های جبران ناپذیری به دشمن بعثی وارد نماید.


اوج دلاورمردی های شهید شیرودی ، حضور در نبرد آزادسازی ارتفاعات بازی دراز در غرب شهر سرپل ذهاب به منظور پشتیبانی هوایی از رزمندگان اسلام برای بازپس گیری این مناطق بود.
در عملیات بازی دراز، ۵۴ دستگاه تانک و نفربر، سه فروند هواپیما، ۲ فروند بالگرد، ۲ دستگاه ادوات مهندسی دشمن بعثی منهدم شدند که شهید شیرودی نقش بسزایی در این زمینه داشت.
علی اکبر قربان شیرودی سرانجام در تاریخ ۸ اردیبهشت ۱۳۶۰، پس از حمله به قلب دشمن و وارد کردن خسارت های سنگین به دشمنان بعثی ، بر اثر اصابت گلوله یکی از تانک های دشمن به بالگردش سقوط کرد و به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش پس از تشییع باشکوه در شهرشیرود از توابع شهرستان تنکابن واقع در غرب مازندران به خاک سپرده شد.


بسیاری از صاحب نظران ، خلبان شهید علی اکبر قربان شیرودی را نابغه جنگ‌های هوایی می دانند و او را ناجی غرب کشور و فاتح گردنه‌ها و ارتفاعات آریا، بازی دراز، میمک، دشت ذهاب و پادگان ابوذر توصیف می کنند.


همه ساله افراد زیادی از سراسر کشور در قالب کاروان های راهیان نور به ارتفاعات عشق و عرفان ، بازی دراز صعود می کنند تا علاوه بر گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این منطقه بویژه شهید خلبان شیرودی ، تجدید بیعت با آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی داشته باشند.
شهر شیرود از توابع شهرستان تنکابن در غرب مازندران ۴۱ شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.