منو

منو اصلی

18
چهارشنبه, می

پویش كاشت و حفظ درختان نارنج شهر

پویش كاشت و حفظ درختان نارنج شهر

ورود به قرن جدید را با کاشت یک نهال آغاز کنیم.

احیای میراث طبیعی تنکابن
پویش کاشت و حفظ درختان نارنج

امروزه با گسترش زندگی شهرنشینی و تبدیل فضاهای سبز به مناطق مسکونی و بطبع تغییر سبک زندگی و ماشینی شدن آن ؛ منجر به کاهش سطح کیفیت زندگی می شود و از طرفی دیگر نیز مشکلات و تنگناهای زندگی شهرنشینی نیز شهروندان را از توجه به محیط زیست پیرامونی شان غافل می کند .
شاید در سال های خیلی دور تنکابن را با بوی بهار نارنجش می شناختند اما امروز می بینیم در گذر از کوچه و خیابان های آن درختان نارنج رنجور را که هر باره مورد بی مهری قرار می گیرند و گاهی به یکباره و بی دلیل خشک می شوند گاهی شاخه هایش تازیانه می خورد و...
میراث شومی که درسکوت در حال ترویج می باشد و اینبار همه بیاییم تا روایتگر احیای آن باشیم .

پویش کاشت درخت نارنج که به همت شهردارنواندیش تنکابن محمدابراهیم لاریجانی بنیان شده و تلنگری است بر ما که بخود آئیم و برای محیط زیست پیرامونی مان تلاش نماییم .
در این طرح تلاش می شود تا شهروندان با اهدا و نذر یک نهال نارنج سهمی در احیای میراث طبیعی شهرشان داشته باشند .
اهدا و کاشت یک نهال در سطح شهر آنهم بدستان شهروندان می تواند فرهنگ حفظ و احیای درخت نارنج و توجه به این گونه ی زیبا را تقویت کند و آن را نیز به کودکانمان که همانا آینده سازان تنکابن هستند نیز آموزش دهیم .

با شروع این طرح تا به امروز بالغ بر ۳۰۰ اصله درخت نارنج در هسته ی مرکزی شهر و علاوه بر جایگزین شدن با درختان خشک قبلی بلکه در فضاهای جدید نیز بهمت عوامل فضای سبز شهرداری کاشته شده و تلاش می شود تا پایان سال به عدد ۶۰۰ اصله برسد و ۱۴۰۰ اصله دیگر آن نیز در سال جدید در دیگر اقصی نقاط سطح شهر کاشته شود.

لذا از شهروندان علاقمند تنکابنی ،آنانی که دل در گرو توسعه شهر دارند تقاضا داریم به پویش کاشت درخت نارنج بپیوند و با اهدا و کاشت درخت نارنج سهمی در احیای میراث طبیعی شهرشان داشته باشند.

اداره خدمات شهری و فصای سبز شهرداری و عوامل واحد فضای سبز شهرداری آمادگی همکاری با شهروندان خوب را دارند، منتظر قدوم پرمهرتان هستیم.

لزوم حفظ حراست و صیانت از هویت تاریخی شهرمان برای فرد فرد شهروندان ضروری است.

روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر تنکابن